Česká koruna CZK Euro EUR

Vyhledat

Zubní kartáčky

14 produktů

Filtr

Značka
Cena

Seznam je omezen na:

Zrušit filtry

Péče o ústní dutinu je neodmyslitelně spjata s výběrem kvalitního zubního kartáčku i se správnou technikou čištění. Klasické zubní kartáčky se liší svou velikostí, tvarem hlavy i množstvím štětin. V naší nabídce najdete zubní kartáčky světoznámých značek Swissdent, Curaprox a swiss smile, včetně mezizubních kartáčků, které by měly být nedílnou součástí každodenního čištění zubů.

Jak zuby správně čistit?

Tipem odborníků je, že byste měli kartáček držet jako tužku, díky čemuž nebudete moci na zuby tolik tlačit a budete je čistit jemně. Důkladné čištění zubů by mělo trvat zhruba dvě až tři minuty a zuby by se měly čistit krouživými pohyby. Ideální je čistit každý zub zvlášť a nezapomenout na vnitřní stranu zubu a zadní prostory. Čistit zuby byste si měli dle dentistů minimálně dvakrát denně, nejlépe však po každém jídle.

Jak často kartáček měnit?

Doba, kdy nastane ten pravý čas vyměnit kartáček za nový, se odvíjí především od délky čištění, od techniky čištění i od toho, zda používáte zubní pastu. Vzhledem k těmto parametrům není možné určit striktní hranici časového intervalu. Zubní lékaři však radí, že tuto dobu poznáte tak, že kartáček začne měnit tvar a směr štětin. Při správné technice čištění by se měl kartáček měnit zhruba po dvou měsících.

Proč používat mezizubní kartáčky?

Klasickým kartáčkem vyčistíte pouze kousací, vnější a vnitřní plochy zubů. Mezizubní prostory je však nutné vyčistit speciálním kartáčkem. Dle odborníků pochází ze špatně vyčištěného mezizubního prostoru až 95 % problémů v ústech v podobě zubních kazů, zánětů či paradentózy.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.