Česká koruna CZK Euro EUR

Vyhledat

Dekorativní kosmetika

3903 produktů

Filtr

Značka
Cena

Seznam je omezen na:

Zrušit filtry

Krásná pleť, zvýrazněné tváře, oči i rty. To vše si je možné představit pod pojmem líčení. Zvýrazněte i vy svou přirozenou krásu za pomocí kvalitní dekorativní kosmetiky na oči, obočí, rty a tváře. V naší nabídce najdete také celou řadu produktů na nehty a odlíčení, praktické dekorativní kazety nebo dárkové sety.

Historie líčení

Zajímá vás, čím se ženy v minulosti zkrášlovaly? Například ve starověkém Egyptě se líčili všichni, ženy, muži i děti. Vzorem jim byla královna Kleopatra, kterou charakterizovaly silně orámované oči kajalem kombinované s líčidly z pomletých mandlí, olova, měděné rudy a popela. Místo rtěnky se používal červený jíl a k odličování sloužila křída s olejem. Vzorem žen ve starověkém Řecku a Římě byla bohyně krásy a lásky Afrodité. Ženy toužily po tom, aby měly pleť bílou jako sníh, a proto si zesvětlovaly obličej pomocí prudce jedovatého pudru vyráběného z olova. K hydrataci pleti se používal med a olivový olej.

První řasenka

Ženy si v 18. století čím dál tím častěji zvýrazňovaly řasy. Jak? Barvy na řasy tvořily za pomocí popela, rozmačkaných bezinek a ricinového oleje. V roce 1840 došlo v oblasti zvýraznění očí k revoluci díky parfumérovi Eugenu Rimmelovi, který představil první řasenku na oči a pojmenoval ji Maybelline, podle své sestry Mabel.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.