Česká koruna CZK Euro EUR

Vyhledat

Jak na suchý šampon, aby sloužil a neuškodil

3.7.2024

Nabitý letní program? Udržet vlasy ve formě je při aktivním životním stylu oříšek. Naštěstí tu máme pomocníky, díky kterým vše stihnete, aniž byste slevili ze svých nároků na perfektní účes.  Suché šampony jsou sice malým hříchem proti bezchybné vlasové rutině, ale pokud budete dodržovat základy správné aplikace, vaše vlasy vám ho jistě odpustí. Díky nim si užijete naplno i ty nejrušnější letní dny. Podívejme se, jak využít suché šampony co nejefektivněji a zároveň nejšetrněji k vlasům a vlasové pokožce.

Suchý šampon je oblíbeným pomocníkem mnohých z nás, a to nejen během léta. Zachráněno bylo díky němu mnoho večírků, rande, neočekávaných návštěv nebo oprav looku po návštěvě fitka. Suchý šampon nabízí nejrychlejší řešení pro vlasy, které jsou slehlé, mastné a bez života a není čas na jejich umytí. Základním pravidlem pro to, abychom z něj vytěžili maximum ale zároveň si vlasy neničili, je přijmout fakt, že se ve skutečnosti nejedná o šampon. Jeho použití nám mytí vlasů nenahradí, pouze ho oddálí na nejnutnější dobu. Ale i to je přínos, který rozhodně stojí za to! 

4 ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

PRAVIDLO Č.1

Suchý šampon je pouze dočasné řešení.  V den, kdy ho použijete, tedy nechoťte spát bez umytí vlasů. Při něm ideálně použijte i vlasový peeling, aby nedošlo k zanášení vlasové pokožky.

PRAVIDLO Č.2

Suchý šampon aplikujeme jen na suché vlasy a nanášíme ke kořínkům, nikoliv do délek vlasů, cca ve vzdálenosti 15 - 20 cm od hlavy. S množstvím to nepřehánějte a nevrstvěte.

PRAVIDLO Č.3

Bezprostředně po aplikaci vlasy nerozčesáváme ani prsty neupravujeme, ale necháme suchý šampon působit a pohltit přebytečný maz. Proto čekáme cca 3 minuty - dle hustoty vlasů, ne však déle než 10 minut. Teprve potom účes dále upravujeme.

PRAVIDLO Č.4

S používáním suchých šamponů na čas přestaňte, pokud se objeví lupy, vlasy se hodně lámou a jsou slabé, nebo máte podrážděnou a vysušenou vlasovou pokožku. 

JAKÝ VYBRAT TEN SPRÁVNÝ

Nabídka suchých šamponů je široká, takže rozhodně je z čeho vybírat. V první řadě je třeba se orientovat podle odstínu vašich vlasů. Na tom, zda suchý šampon aplikujete na tmavé nebo světlé vlasy, určitě záleží, proto sáhněte po tom správném. Většina suchých šamponů je tradičně ve spreji, najdete ale i pěnové nebo v pudru. Zatímco pěnové jsou určené především pro velmi slabé a jemné vlasy, pudr si naopak mohou dovolit majitelky hustých a silných vlasů, které zvládnou větší zátěž. A nakonec zvolte vůni, která je vám nejbližší, protože perfektně vypadat znamená i perfektně vonět :-) Protože suché šampony často nosíme s sebou v kabelce, hodí se vlastnit i menší balení

SUCHÝ ŠAMPON JAKO POMOCNÍK PŘI STYLINGU

Suchý šampon není jen skvělým pomocníkem pro refresh vlasů mezi mytími, ale může být také účinným nástrojem při stylingu. Jeho správné použití může dodat vašim vlasům objem, a tak je pro tyto účely hojně používán i profesionálními kadeřníky. Pokud chcete vlasům dodat objem, aplikujte ho od kořínků až do zhruba poloviny délek vlasů. Máte-li rády “neupravený” look, můžete suchý šampon ve slabé vrstvě použít místo laku na vlasy.

NAŠE TIPY

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.